Otorento Müşteri Hizmetleri 09:00 - 19:00
"Türkiye'nin Araç Kiralama Ağı"
       

   Keçiören Araba kiralama

Uygun Fiyatlı Araba Kiralama Ankara Keçiören

Ankara'nın Çankaya ilçesinden sonra en fazla nüfusa sahip olan ilçesi Keçiörendir. Ankara'nın ünlü keçilerinin otlaklarının bulunduğu yer olması bakımından eski zamanlardan beri Keçiören adıyla anılan beldenin tarihi 1200 yıllarına kadar gider. Tarih boyunca bağları ve verimli arazileriyle dikkati çeken Keçiören'de, Sultan II. Abdulhamid tarafından 1905 yılında Ankara'nın ilk ziraat mektebi kurulmuştur.


Türkiye'nin en büyük yapay şelalesi Ankara'nın Keçiören ilçesinde bulunmaktadır. Estergon Kültür Merkezi, Keçiören manzarasının en güzel görülebileceği noktalardan biridir. Adını Türk tarihinde önemli bir yeri olan Tuna nehri kıyısındaki Estergon Kalesinden alan Estergon Kültür Merkezi, Alanya  Kalesindeki Kızıl Kulenin sekizgen gövdesi örnek alınarak yapılmıştır. Cumhuriyet Tarihimizde yapılan ilk kale Estergon Kalesidir. Kalenin içinde asansör de bulunmaktadır.  Keçiören Belediyesi tarafından 2005 yılında hizmete açılan Estergon Türk Kültür Merkezinin girişi 1251 yılında tamamlanmış olan Karatay Medresesinin giriş kapısı örnek alınarak inşa edilmiştir. Taç Kapı ismiyle anılan giriş tamamen mermerdir. Türk Dünyası Etnografya Müzesi ve Asya Bahçeleriyle Türk tarihinin ve kültürünün yaşatıldığı bir mekan olan Etnografya Kültür Merkezi, Semerkanttan Osmanlılara, Buharadan Topkapı Sarayına, Sivas'tan Kütahya'ya, Türkiye Selçuklularından Orta Asyaya, Dolmabahçe Sarayından Alanya'ya kadar Türk İslam sanatının inceliklerini zamanları ve mekanları tek bir çatı altında toplayarak sergileyen özel bir mekandır. Mutlaka gezip görmenizi tavsiye ederiz. 


Ayrıca, Keçiören Teleferiği Avrupa'nın en uzun şehir içi hattı olup, 20 dakikalık bir yolculukla Ankarayı yukarıdan gezmenizi sağlayarak size farklı bir deneyim yaşatmaktadır.

Keçiören Araç Kiralama seçeneklerinin en uygun fiyatlı olduğu Otorento.com'dan uygun fiyatlarla araba kiralayabilirsiniz. Keçiören rent a car firmalarının sunduğu araçları karşılaştırabilir ve kendinize en uygun aracı kolayca bulabilirsiniz. 


Devamını Oku...
Alış Yeri
İade Yeri
Alış Tarihi / Saati
İade Tarihi / Saati
Yakıt Tipi
Oto Sınıfı
Hava Limanı
MÜSAİT ARAÇ LİSTESİ ( Araç Müsait Durumdadır.)

Araba Kiralama Fırsatları
Otorento.com – Türkiye’nin En Geniş Araç Kiralama Ağı

Otorento, Türkiye'nin dört bir yanında, 71 il ve 700'den fazla lokasyonda 7000+ araç portföyü ile online araç kiralama kolaylığı sunar. Farklı tedarikçilerin araçlarını karşılaştırın, geniş araç portföyünden istediğinizi seçin, seçtiğiniz aracı hemen online kiralayın, aracın rengine dahi siz karar verin, istediğiniz yere aracınız gelsin. Bunların tamamı Otorento.com'da yalnızca 2 dakika sürüyor.