Otorento Müşteri Hizmetleri 09:00 - 19:00
"Türkiye'nin Araç Kiralama Ağı"
       

   Merkez Araba kiralama

Uygun Fiyatlı Araba Kiralama Şanlıurfa Merkez

Şanlıurfa; tarihi, efsaneleri, balıklı gölü ve mutfağı ile tam anlamıyla mistik bir şehirdir. Şanlıurfa Kiralık Araba seçeneklerinin en bol olduğu Otorento'dan arabanızı kiralayıp şehri tanımak için yola çıkmaya başlayabilirsiniz.

  

Önce meşhur Balıklı Göl'e uğramanızı tavsiye ederiz. Üç kutsal kitapta da ismi geçen Hz. İbrahim’in kenti Urfa, tüm semavi din mensuplarının kutsal ziyaret yeri ve dünyanın en eski kentlerinden biridir.  Şanlıurfa merkezinde on binlerce sazanın kıpır kıpır kaynaştığı, söğüt ve çınar ağaçlarının gölgesindeki Balıklı göllerden biri Halil-ür Rahman diğeri Ayn-ı Zeliha gölüdür. Bu göllerin ve balıkların muhteşem hikayesi Kuran-ı Kerim'de anlatılır. Hz. İbrahim, devrin hükümdarı Nemrut ve halkının taptığı putlarla mücadele etmeye ve onları kırıp parçalayarak tek Tanrı fikrini savunmaya başlar. Bunun üzerine Nemrut tarafından Urfa Kalesinden ateşe atılır. Bu esnada Allah tarafından “Ey ateş, İbrahim’e karşı serin ve selamet ol” emri üzerine ateş suya, odunlar da balıklara dönüşür. Halil-ur Rahman, Hz. İbrahim’in düştüğü göl olup güneybatı köşesindeki Halil-ur Rahman Cami, M.S.504 tarihinde Bizans döneminde yapılan Meryem Ana kilisesi üzerine 13.YY’da Eyyübiler tarafından inşa edilmiştir. Göl kenarını süsleyen 1736 tarihli  Rızvaniye Camii ise Urfa gibi 9000 yıllık bir yerleşim bölgesi için oldukça yeni sayılır. Balıklı Göllerin güney batı tarafında Hz. İbrahim’in içinde doğduğu mağara (Makam-ı İbrahim) yer almaktadır. Mağaraya girip Allah’tan sağlık, mutluluk huzur isteyin. Araba istemenize gerek yok, zira Otorento’yla tüm arabalar sizin.

 

İkinci olarak Urfa Kalesine doğru çıkabilirsiniz. Urfa Kalesine çıktığınızda,  M.Ö 3. Yüzyıla ait bu surlarda harika bir şehir manzarası ile karşılaşırsınız.


Şehrin içinde kiralık arabanızla gezerken, Şehrin daracık sokaklarındaki eski evlerin inanılmaz güzelliği ile karşılaşırsınız. Halka açık Şurkav Kültür Evi’ne girip, gördükleriniz karşısında hayrete düşebilir ya da Gülizar Konukevinnin büyüleyici atmosferinde yemek yiyebilirsiniz.


Urfa çarşısındaki seyyar künefecilerin, uygun fiyatlara antika kilim bulabileceğiniz halıcıların, yün yorgancıların, yanar döner renkli kıyafetleriyle kadınların ve beyaz entarili erkeklerin arasında kendinizi otantik bir film kahramanı gibi hissedebilirsiniz.


Kiliseden çevrilme 1175 tarihli Ulu Camii, eski Süryani Katedrali ve Ermeni Kilisesinden çevrilmiş Selahaddin Eyyübi Camii ve Eyyüp Peygamber Kuyusunu gezdikten sonra Urfa merkezinden çıkıp ilçelerine doğru yol almaya başlayabilirsiniz. Şanlıurfa ilçelerinin tarihi ve kültürel geçmişi Merkez’den çok farklı değildir.


Urfa Araba Kiralama seçeneklerinin en bol olduğu Otorento’dan kiraladığınız araçla Birecik’e doğru yol almaya başlayabilirsiniz. Fırat ırmağı kıyısındaki Birecik, Asurlular döneminde yapılan 12 burçlu kalesiyle sizi bekliyor. Pers, Makedonya, Roma ve Bizans egemenliklerini yaşamış Birecik’in her taşı, sizi farklı bir tarihe götürür. Şanslıysanız, soyu tükenmeye başlamış ve yalnızca Birecik’te yaşayan kelaynak kuşlarını görebilirsiniz. Kimbilir belki de Kelaynak festivali sizi karşılar.


Dışardaki sıcağa aldırmadan, klimalı ve konforlu kiralık arabanızla Harran’a doğru yol almaya başlayabilirsiniz. Uçsuz bucaksız Harran Ovasını geçerek, Hz. İbrahim’in yaşamının büyük bölümünü geçirdiği Harran Kübik Evlerine ulaşırsınız. Harran, en eski İslam Üniversitesi ile doğunun mücevheridir. Harran’a 45 km uzaklıktaki Şuayb şehrinin Roma döneminden kalan kalıntıları arasındaki bir mağara Şuayp Peygamberin makamı olarak biliniyor ve durup bir dua etmek için anlamlı bir yer. 


Otorento Urfa Araç Kiralama seçenekleri içinden kendinize en uygun arabayı almış ve yola çıkmışsınız. Sizi artık kimse tutamaz. Bundan sonraki durak, geleneksel Urfa evlerinden birinde ya da Fırat nehri kıyısında kümelenmiş taş sanatının mimarideki zirvesi Halveti evlerinde gerçekleşecek bir sıra gecesi olabilir. Bu eğlence, Urfa’dayken mutlaka yaşamanız gereken yerel bir keyiftir.


Otorento
.com üzerinden uygun fiyatla kiralayacağınız araçla, Urfa’nın tarihi güzelliklerini fotoğraflardan değil gözlerinizle görebilirsiniz.


Urfa Rent a Car için en uygun aracı bulabileceğiniz Otorento'dan kiraladığınız aracınızla geniş mutfağından lezzetler tatmak için Urfa'nın ünlü lokantalarına uğrayabilir, Urfa Kebabını bir de Urfa’da tadabilirsiniz. Urfa Kebabının yanı sıra ünlü Boranisinib, Haşhaş Kebabının ve Katmerin de lezzetine bakmanızı tavsiye ederiz. Devamını Oku...
Alış Yeri
İade Yeri
Alış Tarihi / Saati
İade Tarihi / Saati
Yakıt Tipi
Oto Sınıfı
Hava Limanı
MÜSAİT ARAÇ LİSTESİ ( Araç Müsait Durumdadır.)

Şanlıurfa DİĞER ARAÇ KİRALAMA LOKASYONLARI

Merkez, Şanlıurfa Havalimanı (GNY),
Araba Kiralama Fırsatları
Otorento.com – Türkiye’nin En Geniş Araç Kiralama Ağı

Otorento, Türkiye'nin dört bir yanında, 71 il ve 700'den fazla lokasyonda 7000+ araç portföyü ile online araç kiralama kolaylığı sunar. Farklı tedarikçilerin araçlarını karşılaştırın, geniş araç portföyünden istediğinizi seçin, seçtiğiniz aracı hemen online kiralayın, aracın rengine dahi siz karar verin, istediğiniz yere aracınız gelsin. Bunların tamamı Otorento.com'da yalnızca 2 dakika sürüyor.