Otorento Müşteri Hizmetleri 09:00 - 19:00
"Türkiye'nin Araç Kiralama Ağı"
       

   Merkez Araba kiralama

Uygun Fiyatlı Araba Kiralama Diyarbakır Merkez

Diyarbakır denince 9000 yıldan beri çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan, Çin Seddi'nden sonra dünyanın en uzun surlarına sahip, insanlık tarihi kokan bir şehir akla gelir. Diyarbakır Müzesi, binlerce yıllık tarihin sergilendiği özel parçalarla doludur. Yapım tarihleri çok çok eskilere uzanmasına rağmen cami ve kiliselerin çoğu sapasağlam ayakta ve halka açıktır. Avlusundaki güneş saati ile Ulu Camii,  Behrampaşa Camii, Meryem Ana Süryani Kilisesi, Saint George Kilisesi bunlardan bazılarıdır. Sarı Saltık Türbesi mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. 


Diyarbakır Araç Kiralama seçeneklerinin en bol olduğu Otorento'dan alacağınız kiralık araba ile, baştan başa tüm Diyarbakır'ı keyifle gezebilirsiniz. 


Diyarbakır'ın en başta gezilmesi gereken yerlerinden biri de Sipahi Çarşısıdır ki burası sanki yüzyıllar öncesinden günümüze bozulmadan korunarak gelmiş bir Ortaçağ pazarıdır. Satılan  mallar ve malların sunuş şekli bir hayli ilginizi çekecektir. Sizi cezbedecek çarşılardan biri Yoğurtçu ve Peynirci Çarşısıdır ki satılan peynirlerin sayamayacağınız çok çeşidi sizi hayrete düşürür. Çarşılarda gezerken rastlayacağınız meyan kökü satıcılarını sakın kaçırmayın. Yörenin bu özgün içeceğinin lezzetine varın.


Diyarbakır Rent a Car seçenekleri arasından en uygun fiyatlı aracı Otorento'dan bulabilirsiniz. Otorento Diyarbakır Araba Kiralama'dan yepyeni bir kiralık araçla şehri keşfetmeye başlayabilirsiniz. 


Diyarbakır'a gelip de Kervansaray’a  uğramadan olmaz. Avlunun büyüleyici  mimarisi içinde oturup bir fincan kahvenizi yudumlamalısınız. Sonrasında surlara çıkıp Dicleyi ve etrafını saran yaylaları seyre dalabilirsiniz. Gazi Köşkü, Cahit Sıtkı Tarancı ve Ziya Gökalp’in evini ziyaret size ayrı bir zevk verecektir.


Yemyeşil doğası ve sımsıcak, tescilli şifalı suları ile Çermik Kaplıcaları size sıhhat kazandırır. Kulp, nefis balların memleketidir. Silvan denince ilk akla gelenlerden biri meşhur Malabadi Köprüsüdür. Diyarbakır sağlam yapılı  tarihi köprülerin memleketidir. Malabadi Köprüsünün yanısıra, Haburman köprüsü ve Dicle köprüsünü mutlaka görmelisiniz.

Diyarbakıra gelip de Erganinin meşhur bakırından faydalanmamak olmaz. Bakır bir çaydanlık edinin ki demlediğiniz çaya doyum olmasın. Ya da bakır bir cezve. Belirtmek gerekir  ki kuyumculuk sanatı ve ipekçilik de  Diyarbakır da oldukça gelişmiştir.


İçkaleyi hakkını vere vere, ağır ağır, sindire sindire gezin ki  oradaki  her taşın binlerce yıllık hikayesini duyabilesiniz. Sonra ister ciğer kebabı ister patlıcanlı meftunenizi yiyin nasıl olsa üstüne  şekerli şekerli bir Diyarbakır karpuzu sizi bekliyor olacak.


Devamını Oku...
Alış Yeri
İade Yeri
Alış Tarihi / Saati
İade Tarihi / Saati
Yakıt Tipi
Oto Sınıfı
Hava Limanı
MÜSAİT ARAÇ LİSTESİ ( Araç Müsait Durumdadır.)

Diyarbakır DİĞER ARAÇ KİRALAMA LOKASYONLARI

Diyarbakır Havalimanı (DIY), Merkez,
Araba Kiralama Fırsatları
Otorento.com – Türkiye’nin En Geniş Araç Kiralama Ağı

Otorento, Türkiye'nin dört bir yanında, 71 il ve 700'den fazla lokasyonda 7000+ araç portföyü ile online araç kiralama kolaylığı sunar. Farklı tedarikçilerin araçlarını karşılaştırın, geniş araç portföyünden istediğinizi seçin, seçtiğiniz aracı hemen online kiralayın, aracın rengine dahi siz karar verin, istediğiniz yere aracınız gelsin. Bunların tamamı Otorento.com'da yalnızca 2 dakika sürüyor.