Otorento Müşteri Hizmetleri 09:00 - 19:00
"Türkiye'nin Araç Kiralama Ağı"
       

    İstanbul Araç Kiralama

Alış Yeri
İade Yeri
Alış Tarihi / Saati
İade Tarihi / Saati

41.005270 28.976960

ISTANBUL
İstanbul Araç Kiralama

Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul, Türkiye’nin tarih, kültür ve finans merkezidir. 13 Milyon nüfusu ile Dünyanın en büyük şehirlerinden biridir. İstanbul geniş bir alana yayıldığı için, araba ile gezmek için en ideal şehirlerden biridir. İstanbul Rent a Car seçeneklerinin en bol olduğu Otorento.com üzerinden online olarak İstanbul’da araç kiralamak ve bütün şehri keşfetmeye başlamak sizin elinizde. İstanbul’da araba kiralamanın en kolay, en güvenilir, en uygun ve en bol seçenekli yolu Otorento.com’dan geçiyor.

“Yaşamıştır derim en hoş ve uzun rüyada sende çok yıl yaşayan sende ölen sende yatan.”


Masal şehri İstanbul, Yahya Kemal’in dizelerinde böyle hayat bulurken, siz de bu masalın kahramanı olarak yani  İstanbul’u yaşayarak gökkuşağını hayatınıza  katabilirsiniz. Modern binalarında hayalinizin, Yüzyıllık mekanlarında tarihinizin izlerini sürebilirsiniz.


İstanbul’da yaşamak bir sanattır. Çünkü İstanbul bin bir rengi, dokuyu, lezzeti barındıran, her noktası insanlığın farklı halleriyle bezenmiş bir sanat eseri güzelliğinde ve özelliğindedir. Bu şehir kendi masalında rol kapmanız için size çok çeşitli fırsatlar sunar. Galata Köprüsü üzerinde balıkçılarla güne merhaba diyebilir, kahvaltınızı Rumelihisarı’nda, Boğaz kıyısında, İstanbul’un en güzel manzaralı tepesi olan Çamlıca’da, Dolmabahçe ya da Beylerbeyi saraylarının bahçesinde yapabilirsiniz.  Boğaziçi’nin her iki kıyısı lüks ya da salaş her bütçeye hitap eden irili ufaklı mekanlarla doludur.


Keyfinize ve bütçenize göre dilediğiniz mekanı seçebilirsiniz. Her mekan Boğazın atmosferini yudumladığı için olsa gerek eşsizdir. Bırakın kendinizi; martıların sesi,  rüzgarın nefesi, Boğaz sularının dansı eşliğinde, erguvanların, mor salkımların renkleriyle İstanbul’un havası yudum yudum iliklerinize işlesin. Atlayın bir tekneye, yüzyılların şahidi çeşit çeşit hikayenin mekanı ve şahidi yalıları seyreyleyerek tekne turu yapın. Hızınızı alamıyorsanız Kalamış sahilinden aldığınız “ bir tatlı huzuru” ada sahillerinin romantik dünyasına götürün. Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kınalı ya da Sedef Adası; yelkenliniz hangisinin sahiline atarsa atsın emin olun ki sizi ancak mutluluk bekler.


Havası ve manzarası bir yana, üç imparatorluğa başkentlik etmiş mağrur şehir İstanbul her köşesinde gizli ya da aşikar bir hazine saklar. Bu şehirde dilediğiniz kadar geçmişe, cilalı taş devri ve hatta daha öncesine gidebilirsiniz. İstanbul Arkeoloji Müzesi, Yerebatan Sarnıcı, Edirnekapı Tekfur Sarayı, Kız Kulesi, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Yıldız Sarayı, Beylerbeyi Sarayı’yla  gözünüz ve gönlünüz sanata ve tarihe doyar.


Doğançay Müzesi, Masumiyet Müzesi, Sakıp Sabancı Müzesi, Rahmi Koç Müzesi, İstanbul Modern ve Miniaturk önünüze bambaşka ufuklar açar. Dün bugünle buluşur vizyonunuzu genişletir.


Galata Kulesi ve Çevresi, Kapalıçarşı ve Mısır Çarşısı, Gülhane Bahçesi, Emirgan Korusu şehrin simgesel ve özel mekanlarındandır.


Bir ibadet şehridir İstanbul. Her dine ait ruhaniyeti yüksek kutsal mekanlarla doludur. Şehrin ilk cami Arap Camii, Hz. Peygamberin sahabilerine ev sahipliği yapar. Şehrin içine kıvrılan Altın Boynuz haliç kıyılarında yer alan Eyüp Sultan Camii dünyanın her yerinden gelen inananların özel ziyaret alanı olmuştur. Sultanahmet Camii, Süleymaniye Camii, Kariye Camii, Kılıç Ali Paşa Camii hem ibadet mekanı hem mimari eser olarak ayrıcalıklıdır.


Aya İrini Kilisesi, Büyükada’daki Aya Yorgi Kilisesi, Fener Rum Patrikhanesi, Neve Şalom, Aşkenaz Sinagogu, Hasköy Esger Sinagogu diğer ilahi dinlerin özel ve görülmesi gerekli mekanlarındandır.


Aziz Mahmud Hüdayi Camii ve Türbesi, Eyüp Sultan Camii ve Türbesi, Hırkaı-şerif Camii ve Türbesi, Telli Baba muratlarını  Allah Dostu hürmetine yine Allahtan isteyen  ellerini göğe açmış kullarla doludur. 


Konserler, tiyatrolar, sergiler ve söyleşiler. İstanbul’un  her belediyesi halka açık etkinliklerde yarış halindedir. Dilerseniz bu şehirdeki her geceniz ayrı bir kültür ve sanat aktivitesi içinde geçebilir.  

İstanbul’da herkesin aradığını bulabileceği bir şeyler var. İstanbul araç kiralama seçeneklerinin en uygun fiyatlı olduğu Otorento.com'daki yüzlerce farklı seçenek içerisinden istediğiniz arabayı seçip bu eşsiz şehri keşfetmeye başlayabilirsiniz. İstanbul’daki en ucuz araç kiralama seçeneklerini Otorento.com üzerinden keşfedin.

İstanbul'a ulaşmak için deniz, kara, hava ya da demiryollarını kullanabilirsiniz. Havayolunu kullanıyor ve Avrupa yakasında daha fazla vakit geçirmek istiyorsanız, Atatürk Havalimanı'na inmenizi tavsiye ederiz. Anadolu yakasındaki Sabiha Gökçen Havalimanı çok hızlı gelişiyor ve eğer Anadolu yakasında daha fazla vakit geçirecekseniz tercih etmenizi tavsiye ederiz. Otobüsle seyahat edecekler Anadolu yakasında Harem Otogarında, Avrupa yakasında ise Esenler Otogarında inip orada kiraladığı arabasına binip şehri gezmeye başlayabilir.

Yakındaki Diğer Popüler Araç Kiralama Lokasyonları : 

Atatürk Havalimanı

Sabiha Gökçen Havalimanı


Farklı Bir Lokasyondaki Araç Kiralama Seçenekleri için Tıklayınız.
Sayfayı Paylaş
Araba Kiralama Fırsatları
Otorento.com – Türkiye’nin En Geniş Araç Kiralama Ağı

Otorento, Türkiye'nin dört bir yanında, 71 il ve 700'den fazla lokasyonda 7000+ araç portföyü ile online araç kiralama kolaylığı sunar. Farklı tedarikçilerin araçlarını karşılaştırın, geniş araç portföyünden istediğinizi seçin, seçtiğiniz aracı hemen online kiralayın, aracın rengine dahi siz karar verin, istediğiniz yere aracınız gelsin. Bunların tamamı Otorento.com'da yalnızca 2 dakika sürüyor.