Müşteri Hizmetleri +90 216 386 5512 +90 530 969 3695
   



Otorento Müşteri Hizmetleri 09:00 - 19:00
"Türkiye'nin Araç Kiralama Ağı"
Atatürk Hava Alanı Araç Kiralama
Sabiha Gökçen Araç Kiralama
       

    SIKÇA SORULAN SORULAR

Nasıl kiralama yapabilirim ?
Otorento web sayfasında online olarak istediğiniz aracı seçip kiralayabilirsiniz. Ayrıca, çağrı merkezimizden gün içinde araç kiralama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.



Kiralama rezervasyonunu ne kadar süre öncesinden yapabilirim ?

Araç kiralama işleminizi, aracı teslim alma tarihinizden en çok 12 öncesinden yapabilirsiniz. Ne kadar erken rezervasyon yaparsanız o kadar uygun fiyatlarla karşılaşırsınız. Kiralamanızı yaptıktan sonra daha uygun bir fiyat oluşması halinde dahi sizin bu indirimli fiyatlardan yararlanmanızı garanti ediyoruz.

Kiralama ücretine neler dahil ?

Kiraladığınız araç için bütün ücretleri ekranda gösteriyoruz. Kiralama kapsamındaki herhangi bir konuda ekstra ücret talep etmeyiz. Zorunlu trafik, araç hasar, hırsızlık sigortaları kapsam dahilindedir. Ayrıca 24 saat yol yardımı ve %18 KDV kiralama ücretine dahildir.

Bebek/Çocuk koltuğu var mı ?

Kiralama işleminizi yaparken bebek/çocuk koltuğu talep edebilirsiniz. Bu durumda kiralama ücretine bebek/çocuk koltuğu fiyatlara dahil edilir. Aracınızı teslim alırken koltuk arabanın içinde hazır olarak bulundurulur.


Araç kiralamada yaş sınırı ve minimum ehliyet süresi var mı ?

Ekonomik bir araç kiralamanız durumunda en az 21 yaşında olmanız gerekir. Orta veya üst sınıf bir araç için 25 yaş sınırı bulunmaktadır. Lüks veya büyük bir araç kiralamak için en az 28 yaşında olmanız gerekiyor. Ekonomik, orta veya üst sınıf bir araç kiralamanızdurumunda en az 2 yıllık bir ehliyete sahip olmanız gerekir. Lüks veya büyükaraç için 3 yıllık ehliyet zorunludur.


Arabayı bir yerden teslim alıp, başka bir yerde iade edebilir miyim ?
Aracınızı online olarak kiralarken, hangi yerlerde araç teslim alıp hangi yerlerde iade edebileceğinizi görebilirsiniz. Aracı teslim alacağınız yer ile iade edeceğiniz yer farklı olabilir. Örneğin, sabiha gökçende teslim aldığınız kiralık aracı Atatürk Havalimanında iade edebilirsiniz.


Rezervasyonumun onaylandığını nasıl anlayabilirim ?
Ödeme işleminizi tamamladıktan hemen sonra e-posta ve SMS ile bilgilendirme alırsınız. Telefon ve e-posta adresinizin doğruluğunu kontrol etmenizi önemle belirtmek istiyoruz.


Rezervasyonumu nasıl değiştirebilirim ?
Değişiklik işlemleri kiralama başlangıcından 1 gün öncesine kadar yapılabilir. Çağrı merkezi üzerinden değişiklik talebiniz alınır ve yalnızca değişen tarihler için fiyat farkı olması durumunda size yansıtılır.


Rezervasyonumu nasıl iptal edebilirim ?
Kiralamanın başlamasına 24 saat kala iptal işlemi yaptırmak isterseniz 40 TL hizmet bedeli bir sonraki kiralamanızda kullanabileceğiniz şekilde saklı tutularak kalan ödemenizin tamamı iade edilir. Kiralamanın başlamasına 24 saatten az bir süre kalmışsa bir günlük araç kiralama bedeli bir sonraki kiralamanızda kullanmanız için tarafımızdan saklı tutularak kalan ödemeniz iade edilir. İptal işlemi için Çağrı Merkezimizi arayabilirsiniz.



Arabayı nasıl teslim alıyorum ?

Online veya çağrı merkezinden kiralama işleminizi tamamladığınızda e-posta adresinize ve telefonunuza SMS olarak tüm detaylar gönderilir. Arabanızı teslim edecek kişinin adı soyadı ve cep telefonu bilgileri de bu detaylara dahildir. Telefonla karşılama yeri konusunda bilgi verilir. Havalimanında indiğinizde genellikle terminal çıkışında Otorento tabelası ile karşılanırsınız. Havalimanı içinde bir ofisten araç teslim almanız gereken durumlar da aynı rezervasyon bilgi formu üzerinde bulabilirsiniz.


Evime/işyerime/otelime aracı getirebilir misiniz ?

Elbette. Kiralamanızı yaparken adrese teslim ve adresten iade seçeneklerini işaretleyip adresleri belirtmeniz yeterlidir. Bu durumda eğer farklı bir ücret varsa kiralama ücretine dahil edilir.

Aracı teslim alırken hangi belgeleri yanımda bulundurmalıyım ?
Ehliyet ve kredi kartınızın yanınızda bulunması zorunludur. İkinci bir sürücünün olması halinde ek sürücünün de ehliyetini yanında bulundurması zorunludur.



Ne tür bir ehliyet ile araç kiralayabilirim ?

Yerli, yabancı veya uluslararası, en az iki yıllık ehliyetle araç kiralayabilirsiniz. Ehliyetin üzerinde TC Kimlik numarası bulunmuyorsa TC Kimlik numarası bulunan bir kimliğe daha ihtiyaç bulunmaktadır. Yabancılar için ise mutlaka pasaportun yanlarında bulunması gerekir. 


Kiralık araç tesliminde kredi kartımı yanımda bulundurmam gerekiyor mu?
Evet. Mutlaka kredi kartınızı yanınızda bulundurmanız gerekir. Aksi durumda, araç teslim edilemez. Kontrat bilgilerine kredi kartı bilgileriniz not edilir. 



Yakıt deposu boş mu yoksa dolu mu teslim ediliyor ?
Adil yakıt politikası uyguluyoruz. Bunun anlamı aracın deposunu nasıl teslim aldıysanız o şekilde iade edilmesi gerektiğidir. Aracın deposunun nasıl olacağını araçları listelediğimiz ekranda görebilirsiniz.



Araç kimler tarafından kullanılabilir ?

Sadece araç kiralama esnasında belirtilen sürücü ve ek sürücü aracı sürebilir. Kontrata eklenmemiş herhangi bir sürücünün arabayı kullanması durumunda hasarlar sigorta tarafından karşılanmaz.


Kiraladığım araçla yurtdışına seyahat edebilir miyim?

Türkiye’deki kiralık araçlarımız yalnızca yurtiçinde kullanılabilir. Türkiye dışında kiraladığınız araçlar için çağrı merkezimizi (444 30 09) arayıp öğrenebilirsiniz. 

Kiraladığım araçla kaza olursa ne yapmalıyım?

Öncelikle kendi sağlığınızı emniyete almanızı tavsiye ediyoruz. Akabinde, aracı yerinden oynatmadan size verdiğimiz acil durum telefonundan bize ulaşın. Eğer yaralanmalı bir kaza değilse, tutanak belgesini torpido gözünde bulabilirsiniz. Diğer araçla birlikte tutanağı tutup imzalamanız gerekir. Mutlaka alkol kontrolü yaptırmanız ve alkollü olmadığınıza ilişkin rapor almanız gerekir. Kiralayan olarak kusurlu değilseniz, farklı bir araç tarafınıza tahsis edilir. 


Kiraladığım araç arızalanırsa ne yapmalıyım?

Arıza durumunda lütfen hemen acil durum telefonundan tedarikçiyi arayınız. Tedarikçinin sizi mutlaka yönlendirecektir. Arızanın giderilememesi durumunda yeni bir araç tarafınıza tahsis edilir.


Kiraladığım aracı nasıl iade edeceğim?

Aracınızın iade edileceği rezervasyon detay bilgilerinde belirtilmiştir. Havaalanında iade etmek durumunda iseniz, giden yolcu terminali girişinde aracı teslim alacak yetkili tarafından karşılanırsınız ve araç iade alınır. Aracınız iade alınırken herhangi bir belge iade verilmez.


Aracı geç veya erken iade etsem sorun olur mu ?

Özellikle erken iade mümkün olmakla birlikte, aracı iade almanın organize edilebilmesi için biraz zaman gerektirebilir. Ayrıca, erken iade edilen araçlar için ücret iadesi yapılmaz. Aracın kullanımının uzatılması da talep edilmesi halinde organize edilebilir. Çağrı merkezine bu talebinizi iletmeniz ve ödemeyi yapmanız yeterlidir.


Araçlarda HGS/OGS gibi Ücretli Otoyollarda Otomatik Geçiş İçin Gereçler Bulunuyor mu?

Tüm araçlarda otoyollardan otomatik olarak geçmeyi sağlayan HGS ve OGS bulunur. Herhangi bir dolum yapılmasına gerek bulunmamakta olup, araç iadesi sırasında 10 TL hizmet bedeli ile birlikte kullandığınız kadarlık HGS/OGS ücreti tarafınızdan tahsil edilir. HGS/OGS kullanmamışsanız herhangi bir ücret tahsil edilmez.

Kars'ta da araba kiralamaya başladık. Otorento ailesi büyüyor. 
Online Araç Kiralama
Araba Kiralama Fırsatları
Otorento.com – Türkiye’nin En Geniş Araç Kiralama Ağı

Otorento, Türkiye'nin dört bir yanında, 71 il ve 700'den fazla lokasyonda 7000+ araç portföyü ile online araç kiralama kolaylığı sunar. Farklı tedarikçilerin araçlarını karşılaştırın, geniş araç portföyünden istediğinizi seçin, seçtiğiniz aracı hemen online kiralayın, aracın rengine dahi siz karar verin, istediğiniz yere aracınız gelsin. Bunların tamamı Otorento.com'da yalnızca 2 dakika sürüyor.  



Araç Kiralama Fırsatları