Araç Kiralama Yöntemi

Otorento ile 2 Dakikada Araç Kiralama

Otorento’da araç kiralamak çok kolaydır. Yalnızca 4 aşamada ve ortalama 2 dakikada araç kiralama işleminizi tamamlarsınız.


Otorento’da araç kiralama aşamaları sırasıyla aşağıdaki şekildedir.


1. Araç Kiralama Başlangıç Aşaması

2. Uygun Kiralık Araçlar Listesi

3. Seçilen Kiralık Araç Detayını İnceleme

4. Sürücü Bilgileri ve Ödeme


Bu aşamaların tamamını yalnızca 2 dakika içinde tamamlayıp aracınızı kiralayabilirsiniz.


Bu aşamaların her birindeki detayları aşağıda bulabilirsiniz.


1.Aşama – Araç Kiralama Başlangıç Aşaması


Kiralık Araç Alış Yeri ve İade Yeri Seçme:


Otorento Ana Sayfasında Alış Yeri alanına, aracı almak istediğiniz lokasyonun ilk harflerini girmeniz yeterlidir. Örneğin Erenköy’de araç kiralamak için “Ere” yazdığınızda karşınıza çıkacak seçenekler arasından Erenköy’ü seçebilirsiniz. Aynı şekilde bir şehrin baş harflerini girdiğinizde o şehirdeki tüm seçenekler karşınıza çıkar ve size uygun olanı seçebilirsiniz. Örneğin İzmir’de araç kiralamak istiyorsanız “İzm” yazmanız ve karşınıza çıkan lokasyon seçeneklerinden birini seçmeniz yeterlidir. Kiralık araç İade lokasyonunuz aynı ise herhangi bir şey yazmanıza gerek olmadan Alış Yeri ile aynı bilgileri ekranınızda otomatik olarak görürsünüz. Kiralayacağınız aracı farklı bir yerde iade etmek istiyorsanız aynı şekilde İade Yeri’ne istediğiniz yerin ilk harflerini yazmanız ve çıkan seçeneklerden size uygun olan yeri işaretlemeniz yeterli olur.


Kiralık Araç Alış Tarihi/Saati ve İade Tarihi/Saati Seçme:


Bu alanlarda kiralık arabayı almayı planladığınız tarihleri ve saatleri seçmeniz yeterlidir. Bu alanların sağında yer alan takvim tuşuna tıkladığınızda istediğiniz tarihi kolaylıkla seçebileceğiniz bir takvim görüntüsü gelir. Bu görüntüden istediğiniz tarihi seçebilirsiniz. İsterseniz GG.AA.YYYY formatına uygun şekilde istediğiniz tarihi kendiniz de doğrudan yazabilirsiniz.Promosyon Kodu İle Giriş


Size özel araç kiralamada indirim sağlayan bir promosyon kodunuz varsa, bu bölüme tıklayıp bu ekrandaki bilgilerin girişini tamamladığınızda size uygun kiralık araçları görmek için “Devam” tuşuna basmanız yeterlidir.


2.Aşama – Uygun Kiralık Araçlar Listesi


Seçtiğiniz özelliklere uygun ve kiralanmaya müsait araçlar, en uygun fiyatlı olanından başlayarak listelenir. Bu araçlar arasından size uygun olanın sağ altında bulunan “Aracı Seç ve Devam Et” butonuna basarak devam edebilir ya da bu sayfada yer alan çeşitli filtrelerden yararlanarak seçiminizi kolaylaştırabilirsiniz.


Arama Seçenekleri


Bu ekranın sol üst kısmında yer alan “Arama Seçenekleri” bölümünden araç kiralama başlangıcında yaptığınız seçimleri değiştirebilir ve “Ara” butonuna basarak yeniden uygun kiralık araçların listelenmesini isteyebilirsiniz.


Özellik Değiştir


Araç listeleme ekranının sol alt kısmında bulunan “Özellik Değiştir” bölümündeki seçenekleri değiştirerek size en uygun kiralık araçların listelenmesini sağlayabilirsiniz. Örneğin, otomatik vites araç kiralamak istiyorsanız, “Vites” seçeneğinde “Manuel” seçeneğinde bulunan işareti kaldırmanız halinde yalnızca “Otomatik” vitesli araçlar listelenir. Bu durum “Özellik Değiştir” kısmında bulunan diğer seçenekler için de geçerlidir.


Kiralık Araç Adrese Teslim ve Adresten İade


“Özellik Değiştir” kısmında bulunan “Adrese Teslim” seçeneğini işaretlemeniz halinde yalnızca adrese teslim edilebilen kiralık araçlar otomatik olarak listelenir. Eğer “Adrese Teslim” seçeneği için ek bir ücret söz konusu ise bu ücret toplam araç kiralama fiyatına eklenir. Bu bilgiyi araçların sol altında yer alan “Fiyat Detayı” bölümünün üzerine fare ile gelerek görebilirsiniz. Aynı durum “Adrese İade” alanı için de geçerlidir. Eğer hem kiralık araç adresinize teslim edilsin hem de adresinizden kiralık araç iade alınsın istiyorsanız, her iki seçeneği de işaretlemiş olmanız gerekir. Bu seçeneklerden herhangi biri işaretlendi ise, kiralamanın son aşamasında Teslim ve/veya İade adres bilgisi girmeniz talep edilecektir.


Bu kısımda istediğiniz aracı seçip “Aracı Seç ve Devam Et” butonuna basmanız halinde 3. Aşamaya geçip seçtiğiniz aracın detay bilgilerini görebilirsiniz.


3.Aşama – Kiralık Araç Detay Bilgileri


Bu sayfada kiralamak istediğiniz araç detay bilgileri yer alır. Bu bilgiler sizin için uygunsa, sayfanın en altında bulunan “Ödeme Sayfasına Devam Et” butonuna basıp 4. Aşamaya geçebilirsiniz.


Araç Eklentileri


Bu bölümde, bebek koltuğu, navigasyon cihazı, ek sürücü gibi aracınız için ihtiyaç duyduğunuz eklentileri seçebilirsiniz. Yaptığınız seçimler otomatik olarak Fiyat Detayı bölümüne yansır.


4.Aşama – Sürücü Bilgileri ve Ödeme


Bilgi Girişi


Bu bölümde Sürücü Bilgileri ve Fatura Bilgileri girilir. Ayrıca, varsa uçuş bilgileri ve ek sürücü bilgileri de girilir. Ek olarak adrese teslim ve/veya adrese iade seçildiyse, teslim ve/veya iade adresi bilgilerinin girilmesi gerekir.


Girdiğiniz bilgilerin bir sonraki araç kiralamanızda hatırlanmasını isterseniz, “Üye Olup, Otorento.com'un sadece üyelerine sağladığı ekstra avantajlardan yararlanmak istiyorum” seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Araç kiralamak için üye olmak zorunlu değildir. Üye olmadan da araç kiralayabilirsiniz.


Araç kiralama işleminizin tamamlanabilmesi için “Sözleşme metnini okudum ve sözleşme şartlarını kabul ediyorum” seçeneğinin işaretlenmiş olması gerekir.


Ödeme Bilgileri (Kredi Kartı ile Araç Kiralama)


Bu kısımda size sunulan ödeme yöntemlerinden birini seçip, kredi kartınıza ilişkin bilgilerin girişini yapıp işleminizi tamamlayabilirsiniz. İsterseniz ücretin tamamını kredi kartınızla ödeyebilir, ya da 1 günlük kiralama bedelini işlemi gerçekleştirirken, geriye kalan tutarı ise aracı teslim alırken ödeme yöntemini seçebilirsiniz. Gerekli bilgileri girip “Ödemeyi Gerçekleştir ve Bitir” butonuna tıkladığınızda ödeme işleminizin tamamlanması için gerekli işlemler gerçekleştirilir. Kredi kartınızla ilgili bilgilere yalnızca Bankanız erişir.


Ödeme işleminiz sorunsuz olarak tamamlandığında Rezervasyon Numaranız ekranda görünür ve e-mail adresinize araç kiralama rezervasyon bilgileriniz gönderilir.